Hizmetlerimiz

Ardıl Tercüme

Gelişen dünyada hızlı ve direkt çözümlere ne kadar ihtiyacımızın olduğu apaçık ortadadır. Kurum ve kuruluşlar için profesyonel hızlı ve doğru çevirinin bu bağlamda ne kadar önemli olduğu ve o yapılan önemli toplantıların tam ortasında gerçekleştirilmesi muhtemel olan bir çeviri hatasının geri dönülmez sonuçlar doğurabileceği geçmişte yaşanan tecrübeler ve deneyimlerden bilinmektedir. Bu sebeplerden dolayı her ne kadar yabancı dilinize tam anlamıyla güveniyor bile olmanız o an ki içerisinde bulunduğunuz toplantı ve görüşmelerinizin stresi ve telaşı ile çeviri ve tercüme sırasında hata yapma payınızı yükseltebileceğinizi ortadan kaldırmaz. Sizlerde şirket ve firmalarınız adına gerçekleştirebileceğiniz toplantılarınızda Ardıl Tercüme ve çeviri hizmetimizden yararlanarak, yapacağınız hataların önüne önceden geçebilir, daha sonraları doğabilecek bu sorunlara baştan çözümler yaratarak gönül rahatlığıyla tam kapasiteniz ile toplantı ve görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bize ulaşın
yellow-triangel sky-triangel
Simultane Tercüme

Hız dünyasında yaşayan dönemimiz insanlarının en fazla yaşadığı sorunlar arasında hızlı yaşamanın getirdiği anlık problemler yer almaktadır. Vita Tercüme, Simültane Çeviri ve Tercüme hizmeti ile size bu büyük kolaylığı alanında uzman ve profesyonel çalışanları aracılığıyla sunmaktadır. Siz büyük beklentileri olan şirketlere küçük hesaplar ile Simültane Tercüme hizmetini sunan Vita Tercüme sizlerin ekibinizin birer parçası olarak çalışmalarınıza dahil olmaktadır.

Bize ulaşın
Nikah Tercümanlığı

O en mutlu gününüzde yaşayabileceğiniz en ufak bir problem geri kalan tüm yaşamınızda size yol arkadaşı olacak eşinize karşı her daim suçluluk duymanıza neden olabilir. En mutlu olmanız gereken günde yanınızda size eşlik edecek Nikah Tercümanlığı konusunda profesyonel tecrübeli bir arkadaşımız size her alanda yol göstererek o en mutlu olmanız gereken günde kendinizi gerçek anlamda hiç yalnız hissetmeyeceksiniz.

Bize ulaşın
Akademik Tercüme

Akademik Tercüme genel anlamda çeviri ve tercüme dünyasının yazı çalışmaları arasında en fazla istekte bulunulan ve en fazla rağbet gören çalışma dalı olarak kabul görmektedir. Bu yoğunluğa rağmen Akademik çeviri ve tercüme çalışmaları en Ülkemiz ve dünya üzerinden yapılan akademik çalışmaların farklı diller tarafından bilinmesi ve tanınması gerçekleştirilen tüm akademik çalışmaların en önemli ve ilk hedeflerinin başında gelmektedir. Yapılan akademik yazı çalışmaları kullanılan dilin ötesinde evrensel anlamların çıkartılabilmesi için genel olarak çalışmanın gerçekleştirildiği alanın diline uygun olarak bilinen en temel akademik dilin kullanılması sonucu ortaya çıkmaktadır. Bu anlamda yapılan akademik yazı çalışmaları, alanında uzman akademik çeviri kadrosunun elinde evrensel bir boyut kazanarak üzerinde çalışılan dilin en köklü ve en saygın terimlerinin kullanılması ile büyük bir bütünlük kazanmaktadır.

Bize ulaşın
Apostil Tasdikli Tercüme

Apostil, bir belgenin gerçekliğinin tasdik edilerek Lahey Konferansı’na üye veya taraf devletlerde de yasal olarak kullanılmasını sağlayan bir belge onay sistemidir. Apostil'in kuralları 6 Ekim 1961 tarihli Lahey Konvansiyonuyla tespit edilmiştir. Apostil kuralları yalnızca Lahey Konferansı'na üye veya taraf devletlerde geçerlilik sağlar. Apostil işlemi görmüş çeviri ve tercümesi yapılmış bazı resmi belgeler başka herhangi bir onay gerekmeksizin diğer Lahey üye devletlerinin resmi makamlarında kullanılabilir veya resmi evrak olarak dikkate alınır.

Bize ulaşın
Cv (Özgeçmiş) Tercüme

Günümüz dünyasında önemli bir yer tutan Cv (özgeçmiş) çalışmaları gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında gerçekleştirilecek iş başvuruları için atılması gereken ilk adım olarak kabul edilmektedir. Bugüne kadar yaptığınız işleriniz, aldığınız sorumluluklarınız ve gerçekleştirdiğiniz projeleriniz hakkında iş başvurusunda bulunmayı düşündüğünüz kuruluşları ilk adımda etkilemenin yolu doğru ve etkili bir cv hazırlamaktan geçer. Cv hazırlarken en fazla dikkat edilmesi gereken konuların başında ise hazırlanan cv diline ve meslek grubunun söylemlerine yönelik en doğru tanımlamaları kullanmaktır. Bu anlamda gerçekleştirmek istediğiniz iş başvurularınız için hazırlamış olduğunuz cv (özgeçmiş) çalışmalarınızı alanında uzman çevirmen ve tercümanlar tarafından en hızlı ve güncel dilde aslına en uygun şekilde hazırlanmaktadır. Bu anlamda size tüm cv (özgeçmiş) çeviri çalışmalarınızda destek olmak için Vita Tercüme ve Çeviri her alanda hazırlanmış cv çalışmalarınızın çeviri hazırlığınızı sizinle birlikte gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

Bize ulaşın
Edebi Sanatsal Çeviri

Edebi Çeviri ve tercüme işlemleri bir eserin kalitesinin ve detaylarının en yoğun ve en doğru şekilde karşı dile aktarılmasını amaçlayan çeviri türü olarak bilinmektedir. Edebi Çeviri, çeviri dünyasının en zor işleri arasında kabul edilmektedir. Edebi çeviri büyük bir uzmanlık ve azim ister. Özellikle sanatsal yoğunluğu yüksek edebi dile fazla yoğunluk verilmiş edebi eserler için yapılması istenen edebi çeviri ve tercüme işlemlerinde çevirmen ve tercümanın çok fazla bu konuda bilgi ve birikime sahip olması en ince edebi detaylara hakim olması gerekmektedir. Bu amaç doğrultusunda kendi alanında uzman edebi çevirmen ve tercüman kadrosunu içerisinde bulunduran Vita Tercüme edebi çeviri isteğinde bulunan yayınevleri, sanat atölyeleri gibi sürekli edebi çeviri ve tercümanlık gerektiren çalışma alanlarına çeviri ve tercümanlık hizmeti dışında sürekli danışmanlık hizmeti de sağlamaktadır. Edebi Çeviri ve Tercümanlık hizmetimiz içinde sağlamış olduğumuz danışmanlık çalışması, çeviri danışmanlığı talebinde bulunan firma, şahıs ve kuruluşlara karşı birebir edebi çeviri konusunda hizmet ve ortak çalışma prensibini kapsamaktadır. Ofislerinden çalışan edebi yazar ve çalışanlar için ofis ziyaretlerimiz ile birlikte yürütülen proje üzerinde yapılacak çalışma için en Vita Tercüme kadrosunda yer alan en uygun çevirmen ve tercümanın belirlenmesi detayına kadar ortak yürütülen çalışmaları kapsamaktadır. Edebi Çeviri ve Tercüme projesinin en son aşaması olan baskı ve yayın halinin son evresine kadar olan süreçte yer alan Vita Tercüme ve Çeviri ofisinin çalışanı projenin son haline kadar işveren firmanın tam destekçisi olarak bulunmaktadır. Edebi Çeviri dünyasında çok sıklıkla rastlanılan zaman ve ilgi kayıplarına karşı son derece tutarlı sonuçlar ortaya koyan Vita Tercüme bugüne kadar beraber çalışma fırsatını yakalamış olduğu firma ve kuruluşlara karşı projenin tamamlanmasından sonra dahi oluşabilecek problemlere ve yenilemelere karşı sorumluluğunu bilerek hareket etmektedir. Edebi Çeviri ve Tercüme işleriniz için Vita Tercüme ve Çeviri seçmeniz halinde size her anlamda işinde uzman ve profesyonel çevirmen ve tercüman kadrosunun tüm imkanlarını sizin projeniz için seferber edeceğinden hiç şüpheniz kalmayacaktır.

Bize ulaşın
Hukuki Çeviri Tercüme

Çeviri ve tercüme dünyasının en zor çalışmaları arasında kabul gören hukuki tercüme ve hukuki çeviri işleri çeviri yapılacak dilin aslına uygun olarak o dilin ana hukuk taslaklarına hakim olan çevirmenler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Çeviri gerçekleşecek dilin ana yapısına uygun olmayan bir hukuki dil ve söylem kullanılması halinde çevirinin anlamsal özelliklerini kaybedeceği unutulmamalıdır. Bu sebeplerden dolayı hukuki tercüme alanlarında kendini geliştirmiş, yetkinliğini kazandığı dilin tüm hukuksal söylemlerine hakim olan ve bu dilde uzun bir çeviri tecrübesine sahip olması gerekmektedir. Vita Tercüme olarak alanında uzman çalışma arkadaşlarımızın gerçekleştirdiği bazı Hukuki çeviri örnekleri ise aşaşğıdaki başlıklar altında toplanabilir. Vekaletname Tercümesi Anlaşma Tercümesi Kanun Tercümesi Protokol Tercümesi Ön Protokol Tercümesi Ticari Mevzuat Tercümesi Gizlilik Sözleşmesi Tercümesi Lisans Sözleşmesi Tercümesi Patent Sözleşmesi Tercümesi Distribütörlük Sözleşmesi Tercümesi Bayilik Sözleşmesi Tercümesi Franchise Sözleşmesi Tercümesi Satış Sözleşmesi Tercümesi Hisse Alım Sözleşmesi Tercümesi Kira Sözleşmesi Tercümesi Mahkeme Kararı Tercümesi Taahhütname Tercümesi Muvafakatname Tercümesi Vasiyetname Tercümesi

Bize ulaşın
Medikal Çeviri Tercüme

Medikal çeviri hastanelere, tıbbi ekipman üreticilerine, ilaç firmalarına, kliniklere ve tıbbi araştırmacıların çalışmalarına destek olmak için çeviri gerçekleştirilecek alanın tam donanımlı söylem bilgisine sahip, gerçekleştirdiği çeviri örnekleriyle eksiksiz ve hatasız çeviri kalitesine ulaşmış çevirmenler tarafından sağlanmaktadır. Medikal çeviri gerçekleştirecek çevirmenin çeviri yapılması planlanan ilgili medikal alanın tüm detaylarına hakim olması ve medikal çeviri gerçekleştirilecek yazının tam ve kapsamlı bir uzman tarafından medikal dilde yazılmış olması gerekmektedir. Vita Tercüme medikal çeviri alanında uzman çevirmen ve tercümanlardan oluşan medikal çeviri kadrosu ile uzun yıllardır kurum ve kuruluşlara bu anlamda detaylı danışmanlık ve çevirim desteği sağlamaktadır. Bu anlamda istediğiniz medikal alanda gerçekleştirilmesi gereken çeviri ve tercüme çalışmalarınız için Vita Tercüme ve Çeviri medikal çeviri kadrosu sizlere en doğru ve en hızlı sonuçlar sunmak için çalışmaktadır.

Bize ulaşın
Teknik Çeviri Tercüme

Teknik Çeviri alanında uzman bölgesel çalışmalar gerçekleştiren çevirmenler ve tercümanlar tarafından yapılan çeviri ve tercüme çalışmaları tıbbi, ticari, hukuki, medikal alanlarında, makine teknolojileri, gemicilik, havacılık, otomotiv, telekomünikasyon, enerji, inşaat, hidrolik, arıtma ve diğer tüm bağımsız sektörler olarak ayrılmaktadır. Danışanlarımıza alanında uzman çevirmen ve tercüman çalışanlarımız tarafından sağlanan çeviri ve tercüme destekleri alan terminolojilerini en doğru ve en güvenilir şekilde aktarmayı amaçlamaktadır. Gerçekleştirilen çalışmaların teknik çeviri olarak kabul görmesi için çeviri türünün belirlenen iş alanları içerisinden gelmiş olması gerekirken, bu belirlemelerin yapılabilmesi tamamen çeviriyi gerçekleştirecek uzman çevirmenin kararına bırakılmalıdır.

Bize ulaşın
Ticari Resmi Tercüme Çeviri

Ticari Resmi Tercüme Çeviri işlemleri olarak bilinen resmi anlaşma ve sözleşmelerin yeminli çevirmen ve tercüman aracılığıyla gerçekleştirilmelerini kapsamaktadır. Ticari ve Resmi Tercüme esasına dayalı bilanço, gelir tablosu, mukavele, ticari sözleşme, anlaşma, kontrat, imza sirküleri, akreditif belgesi, raporlar, ihale evrakları, muhasebe tabloları, kredi sözleşmeleri ve ticari yazışmalar gibi detaylı ve kapsamlı alanında uzmanlık gerektiğin çeviri detaylarını içermektedir. ISO kalite belgeleri, yönetim kurulu kararları, bankacılık yazışmaları ve belgeleri, sicil gazetesi gibi tüm ticari ve resmi belge ve dokümanların kendi yazı dillerinden istenilen dilin yapısına ve söylemlerine uygun olarak tercüme edilmelerini kapsamaktadır. Bu anlamda Vita Tercüme ve Çeviri ofisi tüm kurum ve kuruluşlara sağlamış olduğu Ticari Resmi Tercüme ve Çeviri danışmalığı ile küçük, büyük tüm işletmelere kolaylıklar sağlarken Beyoğlu Harbiye ofisinde yer alan Ticari ve Resmi Tercüme uzmanları sadece sizlerden bu yönde gelen çalışmalar üzerinde durmaktadır.

Bize ulaşın
Yeminli Tercüme Çeviri

Yeminli Tercüme Hizmetleri, çeviri ve tercümeyi gerçekleştireceği dile olan yetkinliği almış olduğu eğitim ve sertifikalar ile uzmanlığı noter huzurunda tasdiklenmiş kişilerce verilebilen bir çeviri ve tercüme hizmetidir. Her dile yetkinliği ve uzmanlığı olan kişilerin, aldıkları dil eğitimini kanıtlaması halinde çeviri ve tercümanlık sınavına gireceği dildeki başarısına bağlı olarak verilecek belge ve çalışma izni ile yeminli tercüme ve çeviri çalışmaları gerçekleştirebilir. Yeminli Tercüme ve Çeviri hizmetleri alacak firma ve kuruluşların bu alandaki yetkinliği sabitlenmiş tecrübeli tercümanlardan danışmanlık hizmetlerini almaları çeviri ve tercüme işlerinin hızlı ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Çeviri ve tercüme alanındaki en ufak bir hatanın tüm yazılı çeviri hizmetinin tekrar edilmesine sebep olabileceğini bilmeleri işine değer veren firma ve kuruluşları yeminli tercümanlık hizmetleri sunan profesyonel çevirmen uzman tercümanlara yönelmelerine neden olmaktadır. Vita Tercüme Yeminli Tercüman ve Çevirmen kadrosunda yer alan uzman çalışma arkadaşları ile bu konuda siz küçük ve büyük ölçekli işletmelere, kurum ve kuruluşlara, organizasyon şirketlerine her anlamda tam destek sağlayan Yeminli Tercüman ve Çevirmen kadrosu ile hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Bize ulaşın
Web Sitesi Çeviri ve Tercüme

Günümüz iş dünyasının firmaları ve şirketleri tanıma adına en fazla önem verdiği kriterlerin başında gelen web sitelerinin güvenilirliği içerik kaliteleri ve sağlamış oldukları referansları ile ön plana çıkmış olmalarıdır. Ayrıca Web sitelerinin birkaç dilde yazılmış olması ve yazılı dillerin içerik kalitelerinin yüksek tutulmuş olması o sitenin hizmet alanında ne kadar geniş bir ağa sahip olduğunu göstermeyi amaçlamaktadır. Gerçekleştireceğiniz web sitesi çalışmalarınızda kullanılan dillerin çeviri kalitesi işte bu yüzden ayrı bir önem kazanmaktadır. Vita Tercüme ve Çeviri olarak yapacağınız web sitesi çalışmalarınızda çeviri konusunda profesyonel bir destek alarak sektördeki yerinizi sağlamlaştırmak ve web sitenizin kalitesini dünya standartlarına taşımak için web sitesi çeviri hizmetimizi en uygun fiyatlara en hızlı ve en güvenilir şekilde siz danışanlarımıza sunmayı amaçlamaktayız. Web sitesi çeviri çalışmalarımız projenizin başında sonuna kadar sizinle olacak olan uzman çevirmen ve danışmanlarımız tarafından yönetilmektedir. Web sitesi çeviri çalışmalarımız hizmet verdiğiniz alanların kullanım dilleri konusunda uzmanlaşmış profesyonel çevirmen ve grup danışmanlarımız sayesinde sektördeki yerinizi yükselterek şirketinizin kalitesini dünya standartlarına taşımayı amaçlar.

Bize ulaşın
Acil Tercüme

Vita Tercüme ve çeviri ofisi Acil Tercüme işleriniz için tam kapsamlı bir çeviri ve tercümanlık hizmeti sunmaktadır. Gerçekleştirilmesini istediğiniz çeviri ve tercüme işleriniz Vita Tercüme tarafından olabilecek en hızlı şekilde en doğru ve en kapsamlı çözümleri sunmaktadır. Acil Çeviri işleriniz için Beyoğlu Harbiye adresinde yer alan ofisimizde kendi alanlarında uzman her bir departmanda farklı çeviri ve tercüme işleriniz için hizmet veren profesyonel çevirmen ve tercüman kadromuzdan destek alabilirsiniz. Vita Tercüme Acil Çeviri konusunda iddialı ve genç ekibi ile Beyoğlu, Şişli Harbiye, Aksaray gibi İstanbul’un en merkezi noktalarına konum olarak Acil Çeviri hizmetini en hızlı şekilde sonuçlandırır ve sizlere gerekli olan çözümü Vita Tercüme Çeviri desteği ile hizmetimizi tercih edenlere kolaylıklar sunmaktadır.

Bize ulaşın
Noter Yeminli Tercüme

Noter Yeminli Tercüme yeminli tercüme bürosunda tercüme edilecek dosyanın kaynak dilden hedef dile aslına uygun olarak tercüme edilmiş, tercümeyi gerçekleştiren çevirmen tarafından imzalanmış ve noter tarafından da belgenin asıl dilinden çeviri yapıldığını kanıtlayan kaşelenmiş halidir. Noter tasdiklenmiş belgenin resmi kurum ve kuruluşlarda kullanılması için noter ıslak imzasının belgenin aslında ve çeviri halinde bulunuyor olması gerekmektedir. Noter tarafından imzalanmış belgenin çevirisini gerçekleştiren çevirmeninin yeminli tercüman olması gerekmemektedir. Fakat asıl dildeki belgenin çeviri haline getirilmesi için alınmış olması gerekli olan lisans eğitimini almış olduğunu kanıtlaması yeterli olmaktadır.

Bize ulaşın